درج نام ۷ فرد و ۱۰ نهاد تجاری از جمله بانک مرکزی سوریه در لیست تحریم آمریکا

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، وزارت خزانه داری اعلام کرد، آمریکا تحریم‌هایی جدیدی علیه سوریه اعمال کرد که این بار هفت فرد و ۱۰ نهاد از جمله بانک مرکزی سوریه را هدف قرار گرفت.

این وزارتخانه در سایت رسمی خود آورد، امروز در حمایت از تلاش‌های دولت آمریکا برای تقویت بازخواست و “دستیابی به راه حل سیاسی” در سوریه وزارت خزانه‌داری آمریکا مسؤولی ارشد در دولت سوریه که همسرش عضو پارلمان سوریه است و نیز نهادهای تجاری این کشور را تحریم کرد.

این وزارتخانه افزود: علاوه بر آن دفتر نظارت بر حساب‌های خارجی، بانک مرکزی سوریه را به لیست اتباع تحت پیگرد به طور خاص و افراد ممنوع الورود افزود.

این وزارتخانه اشاره کرد، دفتر نظارت بر حساب‌های خارجی دو فرد دیگر و ۹ نهاد تجاری،‌ بانک مرکزی سوریه را به لیست افراد مشخص شده اضافه کرد.

این وزارتخانه تاکید کرد، هدف از این اقدام ایجاد وقفه در سرمایه‌گذاری آینده در مناطق تحت کنترل سوریه است. دمشق باید به روندی که سازمان ملل مشخص کرده طبق قطعنامه ۲۲۵۴ ملزم باشد.

هم‌زمان با این گام وزارت خزانه‌ داری، وزارت خارجه آمریکا نیز شش سوری را طبق ماده ۲ حکم اجرایی شماره ۱۳۸۹۴ تحریم کرده و دارایی‌هایشان را بلوکه و ورود برخی سوری‌ها را ممنوع کرد.

این وزارتخانه افزود: آمریکا به ایستادن در مقابل دولت سوریه ادامه می‌دهد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید