دادخواست ۱.۸ میلیون دلاری "گوردون سوندلند" علیه پامپئو و دولت آمریکا

به گزارش ایسنا به نقل از یاهونیوز، سوندلند در آن استیضاح یک شاهد کلیدی علیه ترامپ به حساب آمد که شهادت داد بین دولت ترامپ و اوکراین زد ‌و بندی وجود داشته تا در ازای کمک نظامی، “جو بایدن”، رئیس‌جمهور وقت و پسرش هانتر مورد بازجویی قرار گیرند.

سوندلند در شهادت خود گفت: “همه در حلقه بودند. رازی در کار نبود”.

ظاهرا قرار بود تا مایک پامپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ، هزینه‌های حقوقی مربوط به شهادت سوندلند به نفع ترامپ را بپردازد اما پس از اینکه سوندلند جور دیگری شهادت داد، همه چیز تغییر کرد.

طبق دادخواست ۲۱ صفحه‌ای که روز دوشنبه در دادگاه فدرال ناحیه کلمبیا (واشنگتن) تشکیل شده، ‌پامپئو این وعده را که وزارت خارجه هزینه‌های حقوقی مربوط به شهادت سوندلند را پوشش می‌دهد، زیر پا گذاشته است.

در این دادخواست آمده است: پامپئو به سفیر سوندلند اطمینان داده بود که وزارت خارجه تمام هزینه‌های حقوقی وی را بازپرداخت می‌کند.

اما پس از آنکه سوندلند شهادت غافلگیرکننده خود را ارائه داد و مدعی زد و بند شد- و بعد هم از استعفا در سمت خود به عنوان سفیر اتحادیه اروپا خودداری کرد- “همه‌چیز تغییر کرد”.

در این دادخواست آمده است: “سفیر سوندلند تأیید کرد استعفا نمی‌دهد چرا که کار اشتباهی انجام نداده است. پس از آن، همه‌چیز تغییر کرد. سفیر سوندلند هزینه وکلای خود را دریافت نکرد که خلاف وعده وزارت خارجه مبنی بر پوشش این هزینه‌ها بود.”

سوندلند به دنبال بازپرداخت از سوی دولت آمریکا یا پامپئو است زیرا این دادخواست مدعی است که وزیر خارجه پیشین آمریکا یا یک تعهد قراردادی را زیر پا گذاشته یا اختیار خود در تضمین بازپرداخت دولت را غلط نشان داده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید