حمایت بزرگ ترین تشکل سازندگان تجهیزات صنعت نفت از عملکرد زنگنهبه گزارش ایرنا، در بیانیه انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران (استصنا) آمده است: امروز شما منتخبان ملت در آستانه یکی از حساس ترین تصمیمات برای کشور ایران قرار گرفته اید. بنابراین انتظار داریم با درایت، تعامل و دقت هوشمندانه نسبت به نظرات موافقین و حتی منتقدان منصف، رایی را صادر کنید تا قطار به حرکت درآمده با قدرت و سرعت بیشتری به سمت مقصد که همان دستیابی به چشم انداز افق ۱۴۰۴ است، به پیش رود.
انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت به عنوان بزرگترین تشکل صنفی صنعت نفت، با ۲ دهه تجربه و همراهی پنج دولت گذشته، اطمینان دارد حضور زنگنه به عنوان شخصیتی بی نظیر، کارآمد و باتجربه می تواند صنعت نفت ایران را به عنوان مولد اصلی درآمد ملی کشور و تحقق هدف عالی نظام جهت تولید و اشتغال هدایت کند.
انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران امید دارد با تشکیل کنسرسیوم های داخلی فاز ۱۱، اجرای صحیح و دقیق قراردادهای جدید نفتی و دفاع جانانه و وطن پرستانه وی جهت ارتقای توان داخلی و استفاده حداکثری از توانمندی های موجود، مشارکت فعال انجمن ها در بسیاری از تصمیم سازی ها و ابلاغ شیوه نامه حمایت از داخل به منظور تسهیل در کسب و کار و بسیاری از طرح های کلان دیگر حاکی از عزم و اهداف وی در این وزارتخانه مهم و راهبردی است که با رای قاطع مجلس در این دوره محقق می شود.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام ۱۷ وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گفته «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که نام وی به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری در دولت دوازدهم مطرح شده، قرار است نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) در آینده اعلام و فعلا برای این وزارتخانه سرپرست تعیین شود.
بر اساس ماده ۲۰۵ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
«بیژن زنگنه» به عنوان وزیر نفت پیشنهادی دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
زنگنه ملقب به «شیخ الوزرا» با ۶۵ سال سن از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۹۶ در دولت‌های مختلف به عنوان وزیر حضور داشت.
زنگنه سابقه یک دوره تصدی وزارت جهاد سازندگی، ۲ دوره وزارت نیرو و سه دوره وزارت نفت را در کارنامه کاری خود دارد.
وی همچنین به مدت ۱۵ سال (۹۰-۱۳۷۵) عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و اکنون عضو هیات علمی انستیتو مهندسی نفت پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران است.
تغییر رویکرد از صادرات نفت خام به صادرات فرآورده های دارای ارزش افزوده بالا، افزایش ظرفیت پالایشی کشور، ادامه توسعه جدی میدان های مشترک گازی و نفتی، عقد قراردادهای جدید نفتی با هدف توسعه میدان های مشترک و نیز افزایش ضریب بازیافت از مخازن نفت کشور با بکارگیری فناوری های نوین و جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد اشتغال، تکمیل شبکه سراسری (خطوط اصلی) گازرسانی کل کشور و اتمام طرح های گازرسانی به شهرهای کوچک و روستاهای باقیمانده از برنامه های زنگنه برای دوره جدید وزات نفت است.
فردا (سه شنبه) رییس جمهوری با حضور در مجلس شورای اسلامی از برنامه های دولت دوازدهم دفاع می کند.
سپس بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آغاز می شود و گزینه های پیشنهادی برای هر وزارتخانه (بر اساس حروف الفبای وزارتخانه ها) از برنامه های خود دفاع می کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
https://t.me/irnaeco
اقتصام**۲۰۲۲ *۱۹۶۱*تنظیم: میثم طاهری* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید