حمایت برنی سندرز از معترضان اسرائیلی به طرح الحاق

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، برنی سندرز، سناتور دموکرات آمریکا در پیامی به تظاهرکنندگان در میدان رابین تل‌آویو برای محکومیت و مخالفت با طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به حاکمیت رژیم صهیونیستی گفت: هیچ دوره‌ای مهمتر از زمان فعلی برای مبارزه برای عدالت و برای آینده‌ای که همه ما شایسته آن هستیم، نبوده است. این برای من بسیار لذت بخش است که می‌بینم بسیاری از شما یهود و عرب در این شب برای صلح، عدالت و دموکراسی در کنار یکدیگر ایستاده‌اید.

وی افزود: از شما می‌خواهم بدانید که تنها نیستید و میلیون‌ها تن در سراسر جهان در ایالات متحده نیز از این ارزش‌ها حمایت می‌کنند.

سندرز گفت: مانند شما من هم معتقدم که آینده فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به یکدیگر بستگی دارد و سزاوار است که فرزندان شما در صلح، آزادی و برابری زندگی کنند. به همین دلیل طرح غیرقانونی الحاق هر قسمت از کرانه باختری باید متوقف شود و اشغال پایان یابد. ما باید برای ساخت آینده‌ای برای برابری و عزت، برای همه شهروندان اسرائیل و فلسطین با هم همکاری کنیم. می‌دانم که ما روزی تشکیل کشور مستقل فلسطین در کنار اسرائیل را جشن خواهیم گرفت و این کار به لطف افرادی مثل شما که برای عدالت و دموکراسی و حقوق بشر جنگیدند، انجام می‌شود.

وی در پایان گفت: با سخنان دوستم ایمن عوده، نماینده عرب در کنست (پارلمان اسرائیل) ختم می‌کنم که تنها آینده پیش روی ما آینده مشترکی است که ما با هم آن را خواهیم ساخت. زمانی که به شما اعلام می‌کنم با شما همبستگی دارم، می‌دانم که به نیابت از بسیاری در آمریکا سخن می‌گویم.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید