حماس ادعای آمریکا درباره بازداشت ۲ فرد مرتبط با این جنبش را رد کرد

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است: جنبش مقاومت اسلامی حماس هرگونه آشنایی و ارتباط با جنبش بوگالو یا هر یک از اعضای آن را رد می‌کند و تلاش آمریکا برای ایجاد ارتباط بین اعضای حماس و این جنبش آمریکایی را محکوم و بیان می‌کند که این تلاشی نافرجام به منظور تخریب وجهه حماس به درخواست رژیم صهیونیستی و سران تندرو آن است.

جنبش حماس افزود که اقدامات گمراه کننده آمریکایی‌ها علیه این جنبش با تکیه بر اطلاعات دروغ و بی اساس را به شدت محکوم کرده و آن را تلاشی در جهت زیر سوال بردن تاریخ و مبارزات این جنبش می‌داند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: حماس جنبش آزادی‌بخش ملی فلسطین است که تنها در سرزمین فلسطین علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی مبارزه می‌کند و به هیچ وجه در امور داخلی هیچ کشور دیگری دخالت نمی‌کند.

حماس افزود که تحت هیچ شرایطی قصد اقدام علیه آمریکا را ندارد و در تاریخ این جنبش نیز چنین تلاشی صورت نگرفته است.

این جنبش بیان کرد که این اقدامات و دروغ‌سازی‌ها در چارچوب طرح‌ها و برنامه‌های دولت آمریکا برای نابودی مساله فلسطین و مقاومت انجام می‌گیرد تا اینگونه حمایت بیشتر لابی صهیونیست را هم برای انتخابات پیش‌رو کسب کند.

لازم به ذکر است که وزارت دادگستری آمریکا مدعی بازداشت دو آمریکایی به اتهام ارتباط با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس شد.

خبرگزاری اسکای نیوز به نقل از این وزارتخانه اعلام کرد که مایکل سولومون ۳۰ ساله و بنجامین تیتر ۲۲ ساله به اتهام ارتباط با حماس و تلاش برای کمک مالی به آن بازداشت شده‌اند. این دو نفر وابسته به جنبش بوگالو هستند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید