حضور خانواده شهدای منا در مقبره الشهدای مکهبه گزارش ایرنا ازپایگاه اطلاع رسانی حج؛ شماری از اعضای خانواده شهدای دوحادثه یادشده که به حج مشرف شده اند؛ امروز با هماهنگی مسئولان مربوطه بر سرمزار شهدای خویش حضورپیداکردند.
همچنین شماری از خانواده های شهدای منا از مساعدت های جمهوری اسلامی ایران و به ویژه زحمات دست اندرکاران حوزه حج برای فراهم شدن زمینه سفر حج و حضور در مقبره الشهدای شهر مکه مکرمه؛ قدردانی کردند.
مادر شهید’ فوادمشعلی’ از شهدای حادثه منا در حاشیه این مراسم گفت: شهید مشعلی علاقه وافری به قرآن کریم و مداحی اهل بیت داشت و همواره توصیه می کرد که جوانان باید انس بیشتری با این کتاب آسمانی داشته باشند.
مادر این شهید بزرگوار که تنها فرزند ذکورش را در حادثه غمبار منا از دست داده است؛ در حالیکه اشک از دیدگانش جاری بود؛ گفت: دوسال برای چنین روزی لحظه شماری کردم و امروز توانستم بر سر مزار بی نام و نشان فرزندم در قبرستان مکه مکرمه فاتحه بخوانم.
فرزندشهیده منا قورچایی نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوحادثه مسجدالحرام و منا گفت: شهادت حق مادرم بود و احساس می کنم هنوز هم دعاهای مادرم در حق اعضای خانواده به اجابت می رسد.
وی گفت: امسال به همراه دو برادر دیگرم به حج مشرف شده ایم و از اینکه بعد از دوسال از شهادت مظلومانه شهدای منا توانسته ایم برای مدت اندکی در کنار مقبره این شهدا حضور یابیم و فاتحه بخوانیم؛ خداوند متعال را شکرگزار هستیم.
وی تلاش های مسئولان جمهوری اسلامی ایران به ویژه بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت را برای فراهم کردن زمینه حضور خانواده شهدا در حج امسال ستود.
فرزندشهید عباس جعفری چمازکتی از مدیران باسابقه و پرتلاش حوزه حج که در منا به شهادت رسید نیز به خبرنگار ما گفت: پدرم سه دهه در خدمت زایران بیت الله الحرام بود و شهادت او اجر زحمات خالصانه ای بود که در راه حج کشید.
وی از عنایات و توجه رهبر معظم انقلاب به خانواده معظم شهدای دوحادثه مسجدالحرام و منا قدردانی کرد و گفت : شهادت برای ملت ایران افتخاری بزرگ است و ما راه شهدا را ادامه خواهیم داد.
خواهر شهیده منا نازقلیچی فرماندار بندر ترکمن نیز گفت که خواهرش همواره در خدمت حج و حج گزاران بوده و او نیز تصمیم گرفته است از این پس؛ بخش عمده ای از فعالیت های خود را در راه خدمت به ضیوف الرحمن سپری کند.
طبق مقررات کشور میزبان؛ اجازه تصویربرداری از حضور خانواده شهدای منا درمقبره الشهدای شهر مکه مکرمه داده نشد و تنها خبرنگاران وتصویربرداران توانستند خانواده معظم شهدای منا را در این مراسم همراهی کنند.
۴۰ شهید حادثه منا و مسجدالحرام در مقبره الشهدای شهر مکه مکرمه به خاک سپرده شده اند.
شبک**۱۹۸۳**۱۷۰۸**دریافت کننده: مرتضی رنجبران**انتشار: علیرضا ارشادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید