جشن عید سعید غدیر خم در مدینه منوره برگزار شدبه گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، در این مراسم باشکوه، نماینده سرپرست حجاج ایرانی،‌ رئیس ستاد مدینه منوره، هیات پزشکی و جمع زیادی از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت حضور داشتند.
نماینده سرپرست حجاج ایرانی در مدینه منوره در این مراسم آیاتی که در قرآن و در شان واقعه غدیر خم نازل شده را بیان کرد و گفت: این آیات به سه دسته تقسیم می شود که بخش نخست آن مربوط به قبل از غدیر است،‌ دومین آیه اشاره به هنگام واقعه غدیر دارد و آیه بعدی مربوط به بعد از این واقعه بزرگ تاریخی در اسلام است.
حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی با اشاره به سه نمونه تاریخی از مجاهدت های بی بدیل علما برای معرفی حقیقت شیعه،‌ تصریح کرد: بسیاری از علما مرارت های زیادی متحمل شدند تا حقیقت شیعه در برابر تبلیغات انحرافی، حفظ شود.
در این مراسم همچنین مداحان و شاعران اهل بیت عصمت و طهارت(علیها السلام) با قرائت اشعاری دلنشین، به مدیحه سرایی درباره امیر مومنان علی علیه السلام و جایگاه ولایت در مکتب شیعه پرداختند.
واقعه غدیر خم از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام(ص) هنگام بازگشت از حجه الوداع در ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم هجرت در مکانی به نام غدیر خم، امام علی(ع) را به عنوان ولی و جانشین خود معرفی کردند.
شبد**۱۹۵۳**۹۱۲۲**تنظیم کننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید