ثبت افزون بر ۱۲۵ میلیون تردد در راه های گیلانبه گزارش ایرنا، محمدرضا نازک کار عصر چهارشنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان افزود: طی سال گذشته ، ۳۰۶ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۵۰۶ دستگاه وسیله نقلیه در جاده های استان تردد کردند.
وی با اشاره به وجود سامانه های نظارتی راه های استان گفت: در تردد های انجام شده در راه های استان ، از ابتدای امسال تا کنون، سامانه ها ثبت تخلف سرعت در محورهای مواصلاتی استان ۳۰هزار و ۳۵۹ مورد تخلف را در راه های استان ثبت کردند.
نازک کار میزان تخلف ثبت شده در استان طی سال گذشته را نیز بیش از ۷۰ هزار و ۱۷۰ مورد عنوان و تصریح کرد: درحال حاضر محورهای برونشهری استان مجهز به ۲۲ سامانه نظارت تصویری و ۱۶ سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور می باشند.
وی یادآور شد: در راستای ارتقای ایمنی تردد برای کاربران جاده ها و نیز تجهیز محورهای استان به سیستم های حمل و نقل هوشمند، ۱۱ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور جدید در محورهای آزادراه قزوین – رشت ، جاده قدیم رشت- لوشان ، رشت- فومن و فومن- سراوان در سال ۹۵ راه اندازی شده است.
نازک کار اضافه کرد: با راه اندازی سامانه های جدید تعداد دوربین های ثبت سرعت در محورهای برونشهری استان به ۱۶ دستگاه افزایش یافته است.
وی ثبت آمار تردد ، ثبت سرعت لحظه ای و متوسط برداشت پلاک تمامی خودروهای عبوری استان را از قابلیت های سامانه های ثبت سرعت عنوان و خاطرنشان کرد: با راه اندازی و بهره برداری این سامانه ها ، بستر تردد ایمن در جاده ها فراهم می شود.
وی با بیان اینکه جانمایی مکان های مناسب جهت نصب سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای استان نهایی شده ، گفت: بنا داریم تا پایان امسال ۳۷ سامانه دیگر ثبت تخلفات عبور و مرر جدید در سایر محورهای استان نصب و راه اندازی کنیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: با نصب و راه اندازی این سامانه ها ، تعداد سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور استان به ۵۳ سامانه افزایش می یابد.
از ۱۰ هزار و ۸۱۶ کیلومتر راه های گیلان، افزون بر هشت هزار و ۹۴۹ کیلومتر راه روستایی، یک هزار و ۷۰ کیلومتر راه فرعی، ۴۱۹ کیلومتر بزرگراه، ۳۲۲ کیلومتر راه اصلی و ۵۶ کیلومتر آزادراه است.
خبرنگار: مریم سلیمانی** انتشاردهنده:کبیری
۷۲۹۶/۲۰۰۷انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید