توصیه های پلیس به عزاداران حسینیبه گزارش ایرنا به نقا از پایگاه خبری پلیس، در این اطلاعیه که امروز (جمعه) منتشر شد، آمده است: محرم؛ ماه بصیرت، شکوفایی معنوی، سوگواری خردمندانه و ماه عشق الهی است. ماه رشد و بالندگی و اندیشیدن ، مدرسه عشقی که باید در آن درس چگونه زیستن آموخت و عاشورا؛ نقطه عطف شجاعت، شکیبایی، ذلت گریزی و ستم ستیزی در مسیر پرفراز و نشیب تاریخ اسلام است.
در ادامه اطلاعیه پلیس تصریح شده است: عاشورا؛ تصویری از مظلومانه ترین و جانگدازترین واقعیت در حیات بشری است که در آن، درس مبارزه با ‘خودپرستی’ ، ‘ ظلم ‘ و ‘خودکامگی’ با خون نگاشته شد و آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، بلکه رخداد ‘عاشورا’، نقشه راه حیات سعادتمندانه و جاودانگی و سرمشقی برای ظلم ستیزی و مظلوم یاری است.
این اطلاعیه در ادامه می افزاید؛ حال و هوای محرم الحرام و دهه حماسی عاشورا، دل عاشقان اباعبدالله (ع) را بی تاب کرده و دل سوختگان و شیفتگان مکتب حسینی( ع ) در لبیک به ندای ‘هل من ناصر ینصرنی’ به سوگ و ماتم می‌نشینند … آری ! عزاداری برای حسین(ع) و یارانش پیام ‘کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا’ را بار دیگر در گوش فلک فریاد خواهد زد …
در ادامه این اطلاعیه آمده است: نیروی انتظامی نیز همگام با این پویش عظیم مردمی و عزاداری حسینی و با بسیج امکانات ضمن گرامیداشت حماسه عظیم و باشکوه و الهی عاشورا، با کمال افتخار در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری به مردم قدرشناس و ولایی با مشارکت و همراهی عموم عزاداران عزیز انجام وظیفه خواهد کرد.
ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی با تلاش بی وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم، امنیت و سهولت در تردد خودروها، بر شکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر کشور بیافزایند، از این روبه شهروندان توصیه می شود با کارکنان ناجا در این ایام مثل همیشه همکاری صمیمانه داشته باشند.
در ادامه این اطلاعیه تصریح شده است: مسئولان هیات های عزاداری و تکایا، از نصب هر گونه داربست در معابر عمومی که موجب مسدود شدن خیابان و یا کندی عبور و مرور می شود، خودداری کنند و توصیه می شود در حرکت دسته های عزاداری و حین برگزاری مراسم عزاداری، به ویژه در ساعات پایانی شب در استفاده از بلندگوها، رعایت حال بیماران و افراد سالخورده بشود.
در پایان اطلاعیه نیروی انتظامی آمده است: مراکز۱۱۰ پلیس در تمامی ساعات شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمت رسانی به مردم خواهند بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
اجتمام(۱)** ۷۰۲۹**۱۳۶۸
تنظیم: فرهاد شرف پور**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید