توزیع اقلام زیستی از سوی هلال احمر گیلان به اهالی دو روستا در لنگرودمهدی ولی پور جمعه شب با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر، اقلام زیستی اولیه بین اهالی دو منطقه دیوشل و تالش محله شهرستان لنگرود در حال توزیع است.
وی این اقلام را شامل سبد غذایی، ست ظروف، موکت و پتو بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ خانوار در دو منطقه یاد شده ذکر کرد.
ولی پور با اشاره به آماده باش کامل نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر گیلان بیان کرد: امدادگران این جمعیت تاکنون برای اسکان اضطراری مسافران در لاهیجان، رودسر ، لنگرود و امدادرسانی به تعدادی از خانواده ها در این شهرستان ها اقدام کرده اند.
بر اساس آخرین آمار، جمعیت هلال احمر استان گیلان دارای ۱۶ تیم واکنش سریع پنج نفره ، یک تیم ۱۵ نفره ، ۱۳ پایگاه امداد و نجات بین شهری، دو هزار و ۲۹۰ نجاتگر و امدادگر و هفت هزار و ۲۲۹ عضو جوان هستند.
شهرستان لنگرود با سه بخش مرکزی، کومله و اتاقور در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
پیش از ظهر امروز نیز استاندار گیلان در مناطق آب گرفته شهرستان های لنگرود و لاهیجان حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات ناشی از آب گرفتگی معابر و خانه های مردم و روند امدادرسانی ها قرار گرفت.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان استان برای فردا (شنبه) قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، بارش پراکنده و وزش باد، احتمال رعدو برق، گاهی کاهش ابر خواهد بود.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
۷۲۸۶/۲۰۰۷انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید