تقدیر دولت عراق از نقش تاثیرگذار ایران در پیروزیهای اخیر بر داعشبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، وزیر کشور عراق ‘قاسم الاعرجی’ در دیدار با سردار ‘ حسین اشتری’ فرمانده نیروی انتظامی ایران به حسن نیت جمهوری اسلامی ایران در روابط با کشور عراق اشاره کرد و اظهارداشت: از دولت ایران به خاطر روابط خوبی که در سال های گذشته با دولت عراق داشته، کمال قدردانی را داریم.
الاعرجی با اشاره به پیروزی های دولت عراق در مقابل گروهک های تروریستی، افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران در این پیروزی بسیار سهیم بوده است و ما این پیروزی ها را مدیون کمک های بی دریغ کشور شما می دانیم.
وزیر کشور عراق با تاکید بر برقراری روابط بیشتر با جمهوری اسلامی ایران به دخالت کشورهای خارجی در گذشته اشاره کرد و گفت: دولت عراق نسبت به آن ایام، خیلی بهتر و مستقل تر شده به گونه ای که درصدد برقراری ارتباط و توسعه آن با همه کشورهای اسلامی هستیم البته روابط ما با جمهوری اسلامی ایران بسیار مطلوب و در حال استمرار است.
وی با تاکید بر لزوم تشکیل ‘ کمیته های مبارزه با قاچاق انسان و مواد مخدر’، گفت: معتقد هستیم این کمیته بایستی به زودی تشکیل شود تا موضوعاتی نظیر قاچاق انسان، مواد مخدر و جرایم سازمان یافته در آن مورد بررسی و راهکارهای مقابله با این جرایم نیز مطرح شود.
الاعرجی درباره خدمات دهی به زائران اربعین حسینی، افزود: دولت عراق امسال ارائه خدمات خوب و قابل توجه به زائران اربعین حسینی را در دستور کار خود قرار داده تا انشاء الله بتوانیم همانند سال های گذشته خادم زوار حسینی(ع) باشیم.
وزیر کشور عراق در پایان خاطر نشان کرد: دولت جمهوری عراق آمادگی این را دارد که از تمام تجربیات کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف و پلیس های تخصصی بهره کافی را ببرد.
اجتمام/ *۱۱۹۳ ** ۱۹۰۸
تنظیم:حسن حیدری** ناشر : افشار دارابی
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید