تشکر پامپئو از ملک سلمان

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به گفته مقام‌های آمریکایی سندرا لُلی، امدادرسان که برای حدود سه سال اسیر بود و میکائیل گیدادا که برای حدود یک سال گروگان بود روز چهارشنبه آزاد شدند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، واشنگتن از آزادی دو شهروندش پس از بازداشتشان در یمن استقبال می‌کند و به خانواده شهروند آمریکایی سوم که در طول بازداشت فوت کرده است، تسلیت می‌گوید اما جسدش به آمریکا بازگردانده شد.

مایک پامپئو از هیثم بن طارق، سلطان عمان، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به خاطر کمک در مذاکراتی که منجر به آزادی این دو شهروند آمریکایی شد، تشکر کرد.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از آزادی خانم لُلی و گیدادا استقبال کرد و به خانواده فطین تسلیت گفت.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا، از سلطان هیثم بن طارق آل سعید و ملک سلمان به خاطر کمک‌هایشان تشکر کرد و همچنین به حمایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از این فرآیند اشاره کرد.

شامگاه چهارشنبه یک روزنامه آمریکایی از تبادل اسرای بین آمریکا و جنبش انصار الله یمن خبر داد.

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: هواپیمای نیروی هوایی عمان اقدام به انتقال دو شهروند آمریکایی به اضافه جسد یک آمریکایی دیگر از صنعا کرد.

روزنامه وال استریت ژورنال همچنین فاش کرد: آزادی دو آمریکایی مقابل آزادی بیش از ۲۰۰ مبارز انصارالله توسط ائتلاف سعودی است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید