تحلیلگران نظامی روس: ایران در عرصه تسلیحاتی پیشرفت چشمگیری کرده استبه گزارش ایرنا، ویکتور بارانتس تحلیلگر نظامی روسیه روز شنبه در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک اظهار داشت: ایران دارای زنجیره کامل موشک های میانبرد و کوتاه برد است و توان ساخت موشک های راهبردی را دارد.
وی افزود: ایران در بخشی از صنایع دفاعی و تسلیحاتی بسیار پیشرفت کرده است و انواع سلاح ها در این کشور با امکانات داخلی ساخته می شود.
تحلیلگر نظامی روس در بخش دیگری از سخنان خود نیز گفت: سامانه پدافندی موشکی باور-۳۷۳ شباهت هایی با سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ ساخت روسیه دارد.
ماکسیم شوچنکو رییس مرکز مطالعات خاورمیانه روسیه نیز اعلام کرد: ایران توانمندترین ارتش منطقه خاورمیانه را دارد و نیروهای مسلح این کشور موفق به تولید انواع تسلیحات پیشرفته شده اند که در رزمایش های نیروهای ایرانی شاهد استفاده از آنها هستیم.
وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ایران در جنگ هشت ساله با عراق به تجربیات نظامی مهمی دست یافته است، اظهار داشت: آن زمان تمامی قدرت های جهانی به دشمن ایران انواع تسلیحات پیشرفته تحویل می دادند، با این وجود تهران موفق به بیرون راندن نیروهای عراقی از قلمرو خود شد.
کارشناس روس به عنوان مثال به دستیابی موفق سپاه پاسداران به یک پهپاد آمریکایی در شش سال پیش اشاره و اظهار کرد: شکار هواپیمای پیشرفته ˈآر کیو-۱۷۰ˈ این واقعیت را آشکارا نشان داد که توانمندی های نظامی- دفاعی ایران بخصوص در عرصه جنگ سایبری و الکترونیکی بسیار بالا است.
اروپام*۳۹۱ انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید