بیش از ۶ هزار بهره بردار کشاورزی فردوس برای دریافت تسهیلات سرمازدگی معرفی شدندعلی پورسلطانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سرمازدگی اوایل آذرماه خسارت سنگینی به باغات انار، مزارع زعفران و کلزا در شهرستان فردوس وارد کرد.
وی اظهار کرد: سرمازدگی سال جاری، ۲ هزار ۷۲۰ میلیارد ریال به باغات انار، مزارع زعفران و کلزای شهرستان فردوس خسارت وارد کرد که میزان این خسارت صورت جلسه و به وزارت جهاد کشاورزی ارسال شد.
وی یادآور شد: برای جبران خسارت ناشی از سرمازدگی، هیات دولت مبلغی را برای سه شهرستان فردوس، بشرویه و سرایان مصوب کرد.
معاون جهاد کشاورزی فردوس گفت: هیات دولت مصوب کرد که تسهیلات سرمازدگی با اولویت سه محصول انار، زعفران و کلزا بصورت ۱۰ ساله و با کارمزد پنج درصد پرداخت شود.
پور سلطانی افزود: میزان خسارت سرمازدگی کشاورزان شهرستان فردوس برآورد و پس از راستی آزمایی و تایید آمارها، بهره برداران بخش کشاورزی برای دریافت تسهیلات سرمازدگی به وزارت جهاد کشاورزی معرفی شدند.
وی گفت: تاکنون میزان سهمیه شهرستان فردوس از تسهیلات سرمازدگی به صورت رسمی اعلام نشده و در انتظار ابلاغ رسمی مبلغ تسهیلات از سوی استانداری خراسان جنوبی هستیم.
معاون جهاد کشاورزی فردوس افزود: سرمازدگی خسارات جبران ناپذیری به کشاورزان و باغداران منطقه وارد آورد تا جایی که بسیاری از باغداران مجبور به کف بر کردن درختان انار خود شدند و باید حداقل پنج سال در انتظار باروری مجدد درختان خود باشند.
۹۸۶۵* ۶۰۵۴*خبرنگار – اعظم جمالی* انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید