بهره برداری از ۴۵ پروزه در روستاهای آستانه اشرفیهمحمد حسن خواه روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه برای اجرای این تعداد پروژه بیش از ۸۲ میلیارد ریال هزینه شده تصریح کرد: این پروژه ها در بخشهایی چون میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، اصلاح شبکه های برق رسانی ، آب رسانی ، کشاورزی ، احداث پل، آسفالت راههای روستایی ، احداث واحدهای مسکونی محرومان ، احداث کارخانه شالیکوبی و…به اجرا درآمده است.
وی در ادامه با بیان اینکه راه اندازی طرحهای تولیدی هفته دولت در روستاهای این بخش برای ۵۲ نفر اشتغال ایجاد کرده تصریح کرد: هزینه اجرای طرحها و پروژه های هفته دولت امسال در روستاهای بخش مرکزی آستانه اشرفیه از محل اعتبارات استانی ، ملی و سایر اعتبارات تامین شده است.
وی توسعه مناطق روستایی را از اهداف بهره برداری از این طرحها عنوان و تصریح کرد: از مجموع کل پروژه های هفته دولت در این بخش نیز تعداد ۷ طرح با اعتبار بیش از ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال توسط دهیاری های روستاهای تجن گوکه ، نازکسرا، چورکوچان، امشل، نوشر، کارسیدان و ششکل به انجام رسیده است.
وی آسفالت راههای روستایی ، احداث بوستان ورزشی ، زیرسازی خیابان ، اصلاح روشنایی معابر را از مهمترین طرحهای دهیاریهای این بخش در هفته دولت امسال عنوان کرد و افزود: افتتاح و بهره برداری از این تعداد طرح و پروژه نشان دهنده توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه و خدمات رسانی مطلوبتر به مناطق روستایی است.
حوزه بخش مرکزی آستانه اشرفیه با داشتن بیش از ۷۰ روستا در شرق استان گیلان قرار دارد.شهرستان آستانه اشرفیه دارای بیش از ۱۰۸ هزار نفر جمعیت شهری و روستایی است که ۴۰ هزار نفر از آن در حوزه بخش مرکزی زندگی می کنند.
خبرنگار: علیرضا رنجکش **انتشار دهنده : بابایی
۷۲۸۷ /۶۰۳۰انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید