بهره برداری از ۱۸ طرح تامین آب شهری در هفته دولت«کامران اسماعیلی» امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: عملیات اجرایی این طرح ها شامل حفر و تجهیز ۸۲ حلقه چاه، ساخت ۲ واحد تصفیه خانه آب به ظرفیت سه هزار و ۸۷۰ متر مکعب در روز و ۲ واحد سامانه نمک زدایی به ظرفیت سه هزار و ۸۰۰ متر مکعب در روز، ایجاد ۱۶۷ هزار متر مکعب مخزن ذخیره و ۱۰ ایستگاه پمپاژ و ساخت ۲۰۰ کیلومتر خطوط انتقال آب در شهرهای کاشان، بیرجند، سرخه، زابل، زنجان، خمین، شیراز، داراب، فسا و شهرهای استان مازندران، تهران و هرمزگان است.
این مقام مسئول افزود: یکی از طرح های شاخص برای آب رسانی، تامین آب شرب شهر سرخه به روش نمکزدایی است؛ این پروژه با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار و با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا شده است.
مدیر کل دفتر نظارت بر اجرای طرح های آب و فاضلاب آبفای کشور ظرفیت تامین آب پروژه آبرسانی شهر سرخه را ۲۳ لیتر در ثانیه عنوان کرد.
طرح آبرسانی به خمین با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال شامل تصفیه خانه آب و ۲۰ کیلومتر خط انتقال نیز از طرح های مهم هفته دولت به شمار می رود.
اسماعیلی یادآوری کرد ۱۸ تصفیه خانه آب در چهار سال دولت یازدهم افتتاح شد؛ در شرایطی که در این سال ها با محدودیت های اعتباری در طرح ها روبرو بودیم.

** تصفیه خانه های در دست اجرا
مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح های آب و فاضلاب آبفای کشور درباره طرح های در دست ساخت این بخش به ایرنا گفت: ۲۲ تصفیه خانه آب با ظرفیت بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب در روز در دست ساخت است.
وی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، امسال پنج تصفیه خانه وارد مدار بهره برداری می شود.
اسماعیلی تاکید کرد در این بخش تامین نیازهای اعتباری و اختصاص به موقع اعتبارات بسیار تعیین کننده است.
وی «تصفیه خانه آب شهر قم» را یکی از طرح های مهم دانست که تا پایان امسال افتتاح می شود و گفت: این طرح به ارتقای کیفیت آب شهر قم کمک بزرگی می کند.
اسماعیلی ادامه داد: تصفیه خانه آب شهر ساری نیز تا پایان امسال راه اندازی می شود و مشکل کمیت آب شهر و روستاهای مسیر را که در موقع اوج مصرف با کمبود آب روبرو می شدند، مرتفع می کند.
به گزارش ایرنا، هفته دولت از دوم شهریور آغاز و تا هشتم شهریور ادامه دارد؛ این هفته به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت محمد علی رجایی رییس جمهوری وقت و محمد جواد باهنر نخست وزیر وقت، به نام هفته دولت نامگذاری شده است.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**۹۱۸۹** ۱۵۶۱** خبرنگار: اسماعیل داودی* انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید