برق گرفتگی، جان یک نفر را در لنگرود گرفتحجت شعبانپور جمعه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: یک مرد مغازه دار لنگرودی امروز درحالی که قصد باز کردن مغازه اش را داشت، دچار برق گرفتگی شد و جانش را از دست داد اما اینکه این موضوع به بارش ها مربوط می شود، مشخص نیست.
وی تاکید کرد: خوشبختانه با وجود بارش های افزون بر ۲۲۰ میلیمتری در چاف لنگرود و نیز لاهیجان، آسیب جانی به کسی وارد نشده است.
وی اظهار کرد: تا کنون واحدهای مسکونی افزون بر ۵۰۰ خانوار دچار آب گرفتگی شده که بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد اثاثیه آنها زیر آب رفته و یا آب، برده است.
شعبانپور تصریح کرد: فرمانداری های دو شهرستان یادشده با همکاری دستگاه های مربوطه این خانوارها را اسکان موقت داده اند ضمن آنکه در حال حاضر تمامی راه ها باز است و مشکل قطعی آب، برق و گاز نیز در استان نداریم.
شعبانپور خاطرنشان کرد: تا غروب فردا ( شنبه) میزان خسارت های ناشی از این آب گرفتگی ها مشخص می شود.
شهرستان های لنگرود و لاهیجان به ترتیب در ۶۰ و ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارند.
پیش از ظهر امروز نیز استاندار گیلان در مناطق آب گرفته شهرستان های لنگرود و لاهیجان حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات ناشی از آب گرفتگی معابر و خانه های مردم و روند امدادرسانی ها قرار گرفت.
طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان استان برای فردا (شنبه) قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، بارش پراکنده و وزش باد، احتمال رعدو برق، گاهی کاهش ابر خواهد بود.
خبرنگار: مریم سلیمانی**انتشاردهنده: کبیری
۲۰۰۷/۷۲۹۶انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید