بانک های آذربایجان غربی روزانه به ۵۲۰ نفر از متقاضیان، تسهیلات ازدواج پرداخت کنندبه گزارش ایرنا قربانعلی سعادت روز چهارشنبه در بیست و دومین جلسه ساماندهی امور جوانان افزود: ۱۴ بانک عامل در استان موظف به پرداخت تسهیلات ازدواج است و جوانان نباید برای دریافت تسهیلات دچار مشکل شوند.
وی ادامه داد: انسجام و اتحاد دستگاه های اجرایی استان در بخش ساماندهی امور جوانان ضعیف و غیرقابل قبول است و اداره کل ورزش و جوانان به عنوان متولی این امر باید زمینه رفع مشکلات ازدواج جوانان از جمله تسهیلات ازدواج و مسکن را حل کند.
وی اظهار کرد: اداره کل ورزش و جوانان باید یک برآورد دقیق از وضعیت بانک ها داشته باشد زیرا بانک ها برای پرداخت تسهیلات تمایل چندانی ندارند و این اداره کل باید پیگیر این موضوع باشد.
استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: وقتی جوانان را برای ازدواج تشویق می کنیم باید کاری کنیم که در مقابل آنان روسیاه نباشیم و زمینه ازدواج فراهم شود.
سعادت ادامه داد: فراهم سازی زمینه ازدواج جوانان تنها با پرداخت تسهیلات نیز ممکن نیست و باید سایر مشکلات را ریشه یابی و حل کنیم.
وی افزود: باید سالن ها و رستوران هایی را با نصف قیمت هماهنگ کنیم تا خدمات مناسب و کم هزینه برای مراسم های ازدواج را به جوانان ارائه دهند.
وی ادامه داد: مسئله جوانان و حل مشکلات آن ها مورد تاکید دولت تدبیر و امید است و دستگاه های استانی باید برای حل این مشکلات همت و اتحاد خود را بالا ببرند.
به گزارش ایرنا در ادامه این جلسه نمایندگان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بانک ها، بیمه ها، بهزیستی و نمایندگان سازمان های مردم نهاد به بیان نظرها و پیشنهادهای خود پرداختند.
۸۱۳۵/ ۳۰۷۲
** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید