ایلهان عمر خواستار پایان "امپریالیسم غربی" شد

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، ایلهان عمر، از زنان مسلمان عضو کنگره آمریکا گفت، به جای آنکه از الیزابت وارن برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کند، از برنی سندرز حمایت می‌کند. عمر اواسط اکتبر نامزدی سندرز را تایید کرده بود.

وی ادامه داد: ما هر دو بازمانده هستیم و داستان مهاجرتی داریم. سندرز، پسر یک آواره یهودی نجات‌یافته از نسل‌کشی است و من نجات‌یافته از سومالی.

این دو در حالی در گردهمایی یکشنبه شب در مینه‌سوتا حضور داشتند که مردم شعار “ترامپ را بگیرید” سر می‌دادند. ترامپ اوایل اکتبر در همین ایالت سخنرانی داشت که اولین حضور او بعد از آغاز تحقیقات استیضاح می‌شد و سخنانی علیه عمر مطرح کرد.

ایلهان عمر همچنین گفت: «جنبش گسترده طبقه کارگر به برکناری ترامپ و پایان امپریالیسم غربی نیاز دارد. ما هر دو داستان مهاجرتی داریم. برای مدت‌ها، برنی سندرز را دست‌کم می‌گرفتند، ایده‌هایش اصلا جدی گرفته نمی‌شد چون با دیگران مطابقت نداشت.»

سندرز هم با اشاره به این مساله که برخی از مردم وی و عمر را یک زوج سیاسی عجیب می‌دانند، گفت: «این مساله اصلی نیست. ما تجربه مشترک مهاجرتی داریم.»

برنی سندرز همچنین از مردم بابت آنکه از ایلهان عمر در مقابل صحبت‌های ترامپ حمایت کردند، قدردانی کرد و گفت: «ایلهان عمر در مقابل ترامپ ایستاد و ما در کنارش هستیم.» سندرز همچنین از مردم خواست تا اگر از نژادپرستی خسته شده‌اند، به وی ملحق شوند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید