ایجاد نمایشگاه دائمی عرضه تولیدات داخلی نقطه عطف حمایت از تولید کنندگانبه گزارش ایرنا، سید شمس الدین مراثی روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شهرستان افزود: یکی از اهداف این نمایشگاه ها معرفی کالای داخلی با کیفیت و عرضه آن در بین مردم است.
وی افزود: اجرای طرح های مشاغل خانگی نیز در راستای اقتصاد مقاومتی بوده و موجب ایجاد اشتغال پایدار در منطقه و کاهش معظلات اجتماعی می شود.
فرماندار عجب شیر با اشاره به این که رفع موانع تولید و حمایت از بخش خصوصی در رونق اقتصادی یک ضرورت است، اظهار کرد: مشکلات شهرستان باید با مشارکت تک تک افراد و آحاد جامعه و حمایت دولت حل شود و هرگونه تصمیم گیری برای اعتلای عجب شیر تنها در فضای سرشار از هم دلی و هم افزایی میسر است.
مراثی ادامه داد: به طور قطع اگر حمایت لازم از صنعت و تولید یک کشور انجام نشود، دستیابی به توسعه اقتصادی مقدور و میسر نمی‌ شود و به همین دلیل تاکید اصلی دولت حمایت از سرمایه ‌گذاری دولتی و خصوصی در این حوزه است.
وی افزود: در کنار حمایت‌ هایی که از صنایع فعال در این شهرستان به عمل آمده و یا در دست انجام است، از صنعتگران و تولیدکنندگان نیز انتظار داریم که تلاش خود را برای تحقق اهداف دولت افزایش دهند.
فرماندار عجب شیر گفت: ایجاد زیرساخت های مورد نیاز سرمایه گذاری و تسهیل در روند صدور مجوزها برای سرمایه گذاری در راستای ایجاد اشتغال از دغدغه های مهم مسوولان شهرستان عجب شیراست.
مراثی اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان یکی از قطب های صنعتی و کشاورزی آذربایجان شرقی است لذا مدیران دستگاه‌ های اجرایی باید با بسترسازی مناسب، راه توسعه و رونق شهرستان در این بخش را فراهم کنند.
وی گفت: عجب شیر از ظرفیت ها و بستر های بیسار خوبی برای رشد و توسعه در زمینه گردشگری و صنایع دستی نیز برخوردار است که برای توسعه شهرستان باید مورد توجه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
وی افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان به منظور فراهم کردن مقدمات اجرا و تحقق سیاست های ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی، جهت رفع موانع و حمایت از تولید و سرمایه گذاری و افزایش بهره وری و حرکت هر چه بهتر در مسیر توسعه شهرستان از همه ظرفیت ها و استعدادهای شهرستان استفاده خواهد کرد.
شهرستان عجب شیر با حدود ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۹۸ کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار:شهرام ناعم وند**انتشار:عیسی عطاپور**
۳۰۷۷/۷۴۸۵انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید