امام جمعه گرگان: پذیرش مذاهب مختلف رمز وحدت در گلستان استبه گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله سیدکاظم نورمفیدی دوشنبه در مراسم آغاز سال تحصیلی مدرسه دینی جامعه المصطفی العالمیه گرگان افزود: یکی از مسائلی که می‌ تواند جهان اسلام را به یکدیگر نزدیک کند، وحدت و همبستگی است و امروز دانشگاه و جامعه ‌المصطفی نمونه وحدت مسلمانان می باشد.
نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: برادران اهل سنت ‌ریشه دار هستند و مبانی فکری، اعتقادی، کلامی، فلسفی و فقهی آنها محکم است.
آیت الله نورمفیدی افزود: سنی بداند که شیعه دارای سلسله مبانی محکم در فقه، اصول، فلسفه، حدیث و رجال است و همه (شیعه و سنی) دارای سلسله مبانی هستیم.
امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: گروه ‌های تکفیری را مسلمان نمی ‌دانیم زیرا مسلمان اینگونه عمل نمی‌ کند و این گروه ‌های تکفیری با آن زنی که در میانمار مسلمانان را می ‌کشد، چه تفاوتی دارد؟
آیت الله نورمفیدی با طرح این پرسش که چرا مسلمانان باید اینگونه با هم اختلاف داشته و به سادگی تن به توطئه و دسیسه های دشمن بدهند؟ گفت: باید به دنبال این باشیم که چه موانعی بر سر راه ما قرار دارد که باعث شده گرفتار اختلاف و توطئه دشمنان شده و تیشه به ریشه اسلام زده شود.
۳۰۱۴/۲۷۲۹
* خبرنگار: مجید میهن دوستانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید