الکاظمی به ایران، عربستان و آمریکا می‌رود

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای العربی الجدید، به گفته مسؤولان عراقی، سفر آتی مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور که پیش‌بینی می‌شود ماه آتی میلادی آغاز شود، دارای اهداف متعددی است که مهم‌ترین آنها حمایت از عراق در بحران مالی فعلی در پی کاهش قیمت نفت است.

به گفته این مسؤولان، در صورتی که اتفاق خاصی در عراق رخ ندهد که سفر الکاظمی را به تعویق بیندازد، احتمالا این سفر نیمه دوم ماه آتی میلادی آغاز می‌شود.

آنها در ادامه تاکید کردند که این سفر شامل کشورهای مختلفی از جمله ایران، عربستان و آمریکا خواهد بود.

یکی از این منابع گفت: ماموریت این سفر بر اساس مسایلی که از نظر سیاسی، امنیتی و اقتصادی به عراق مرتبط هستند، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است اما در عمل الکاظمی در این سفر به دنبال جذب حمایت‌های مالی و سیاسی برای برنامه‌های کابینه خود است.

او افزود: سفر الکاظمی به آمریکا قطعا ادامه ماموریت گفتگوی استراتژیک دو کشور خواهد بود.

محمود جواد، عضو کمیته روابط خارجه پارلمان عراق از ائتلاف سائرون به العربی الجدید گفت: سفر خارجی آتی الکاظمی در این مقطع زمانی برای تحقق برخی دستاوردها و حمایت از عراق ضروری است.

این مسؤول عراقی با اشاره به اینکه عراق در حال عبور از یک بحران مالی بزرگ بوده و در حوزه‌های اقتصاد، تجارت و بدهی‌ها به همکاری کشورهای مختلفی امیدوار است، گفت: پارلمان قطعا از این سفر حمایت خواهد کرد.  

انتهای پیام

پاسخی بگذارید