افزایش ارزش سهام شرکت پدیده/ برج پدیده ۳۴ طبقه می شودمحمد مهدی مروج الشریعه روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون قیمت سهام پدیده در بازار به ۱۰ هزار ریال رسیده و در هفته گذشته یک میلیون و ۶۰۰ میلیون سهم در این زمینه مبادله شده است.
وی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی پروژه پدیده شاندیز در مشهد پس از ۲٫۵ سال وقفه با نظارت و راهبری مستقیم وزیر کشور از هفته گذشته از سرگرفته شده است.
وی اظهار کرد: مشکلات پدیده شاندیز با بیش از ۱۳۶ هزار نفر سهامدار از سراسر کشور، برطرف شده و ادامه عملیات اجرایی این طرح همزمان با میلاد امام رضا (ع) آغاز شد.
وی ادامه داد: دولت مسئولیت پیگیری مشکلات شرکت پدیده شاندیز را، به عنوان یک مطالبه جدی نمایندگان مردم در مجسل، از آذرماه پارسال به وزارت کشور واگذار کرد که با اقدامات انجام شده، این مشکلات تا تیرماه امسال رفع و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ با مدیریت ستاد تدبیر استان و استاندار خراسان رضوی دوباره آغاز شد.
وی ادامه داد: در ۶ ماه گذشته به منظور حل مشکلات شرکت پدیده با پیگیری های مستمر وزیر کشور، ١۶ مورد دستور ویژه از سوی رئیس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری و همچنین مصوبه دولت صادر و ابلاغ شده است.
مروج الشریعه، مهم ترین اقدامات انجام شده در این زمینه با مدیریت و پیگیری وزیر کشور را انتخاب هیات مدیره و تعیین ارزش هر سهام و واگذاری سهام سهامداران عمده به مردم، حل مشکلات و تعیین تکلیف اختلافات و بدهی شرکت پدیده با سازمان تامین اجتماعی و امور مالیاتی عنوان کرد.
وی گفت: انجام حسابرسی شرکت پدیده و دیگر شرکت های مرتبط، صدور پایان کار برای ۵٣٩ هزار متر مربع از ساختمان های ساخته شده این پروژه، راه اندازی اتاق معاملات و مبادلات سهام شرکت و هماهنگی برای ورود شرکت به بورس و بازار سرمایه از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه به شمار می رود.

* تعداد طبقات برج اقامتی پدیده از ۱۰ به ۳۴ طبقه افزایش می یابد
‎معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان رضوی با اشاره به اقدامات انجام شده مرتبط با جهاد کشاورزی اظهار کرد: اخذ مجوز تغییر کاربری و کاهش رقم بدهی شرکت به وزارت جهاد کشاورزی از ٧۴٠ میلیارد تومان به ۶١٠ میلیارد تومان و اعطای تنفس ۲ساله و تقسیط پنج ساله بدهی شرکت به وزارت جهاد کشاورزی و صدور منع تعقیب برای اقامه دعوی وزارت جهاد کشاورزی از دیگر اقدامات در این حوزه هستند.
مروج الشریعه بیان کرد: هماهنگی برای انجام تبلیغات تلویزیونی، هماهنگی برای طرح موضوع افزایش تعداد طبقات برج اقامتی و المان پروژه پدیده شاندیز از ۱۰ به ۳۴ طبقه، اخذ موافقت و مجوز بانک مرکزی با تشکیل کنسرسیوم بانکی و اعطای پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت با محوریت و عاملیت بانک صادرات از دیگر فعالیت ها در این زمینه بوده است.
به گفته وی، با پیگیری های انجام شده تاکنون قریب به ٢٠ درصد از تسهیلات مصوب که معادل ٩۵ میلیارد تومان است، به حساب ویژه سندیکای متشکله واریز شده است.
وی انجام مناقصه های مربوط به ساخت آپارتمان های مسکونی برای ١٠۵٠ واحد با زیربنای نزدیک به ٢٠٠ هزار مترمربع و افزایش قابل توجه ارزش سهام در بازار مبادلات و برنامه ریزی برای واگذاری شرکت به سهامداران در یک فرآیند منطقی را از دیگر اقدامات در این راستا بیان کرد.
شرکت گردشگری و تفریحی پدیده شاندیز دی ماه سال ۱۳۹۳ به دنبال حکم دادستان عمومی انقلاب مشهد با تعطیلی و مهر و موم دفاتر فروش مواجه شد.
در ماههای اخیر هیات مدیره جدید برای شرکت پدیده تعیین شد و رفع مشکلات و چالش های این شرکت در سالهای اخیر از سوی مسئولان استان خراسان رضوی و کشور با جدیت پیگیری و به سرانجام رسید.
خبرنگار: مریم انجیدنی **‌ انتشار دهنده:‌ علی اصغر ایزدی
۳۰۲۷/۵۱۳۲انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید