اظهار تعجب سوریه از ادعاهای دروغین نماینده لندن درباره اوضاع بشردوستانه این کشور

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد: از نفاق و دورویی، ادعاهای دروغین و تحریف واقعیت‌ها توسط جاناتان هارگریوز فرستاده ویژه انگلیس به سوریه در مورد اوضاع بشردوستانه در سوریه متعجب شدیم.

این منبع افزود: این مقام انگلیسی فراموش کرده است که دلیل اصلی رنج کنونی مردم سوریه، تجاوزهای تروریست‌ها است که خون مردم سوریه را ریخته‌ و دستاوردهای آن‌ها را نابود کردند و انگلیس با حمایت‌های نامحدود و به شیوه‌های مختلف از گروه‌های تروریستی یکی از مهمترین طرف‌های شریک در این جنگ تروریستی است.

این منبع ادامه داد: انگلیس به دستور رئیس خود در کاخ سفید، همواره در برابر تلاش‌های صورت گرفته برای مبارزه با تروریسم مانع تراشی کرده و هر حرکت جدی برای خروج از بحران فعلی را به چالش می‌کشد و میلیاردها دلار را برای مخدوش کردن چهره سوریه، شعله ور کردن آتش کشتار و ایجاد نفرت در سوریه خرج و بازسازی آنچه را تروریسم تخریب کرده، با مشکل مواجه می‌کند و مانع از بازگشت امور در سوریه به حالت عادی می‌شود. آنچه این مسائل را به اثبات می‌رساند مخالفت لندن با کنفرانس بین‌المللی بازگشت پناهندگان است که ماه گذشته در دمشق برگزار شد و انگلیس در آن شرکت نکرد.

این منبع در پایان گفت: انگلیس و مقامات آن در اظهارات خود در مورد اوضاع انسانی در سوریه هیچ صداقتی ندارند، بلکه مسؤولیت کامل رنج سوری‌ها بر عهده آنهاست، این امر مستلزم پاسخگویی قانونی نیز هست و آن‌ها باید در قبال جنایاتی که علیه سوری‌ها مرتکب شده‌اند، پاسخگو باشند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید