اشتیه: اسرائیل نگران رسوا شدن جنایت‌هایش علیه مردم فلسطین است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین تأکید کرد: تصمیم اسرائیل برای ممانعت از ورود رشیده طلیب و الهان عمر، دو عضو کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی و اظهارات تحریک‌کننده علیه آن‌ها نشان دهنده ترس اسرائیل از رسوایی و برملا شدن اقدامات جنایتکارانه و ظالمانه‌اش در مقابل مردم آمریکا و جهان است.

وی گفت: اسرائیل با کسانی که روشش را قبول نمی‌کنند می‌جنگد و برای ساکت کردن صداهایی که به صلح و احقاق حقوق مردم فلسطین دعوت می‌کنند تلاش می‌کند. تصمیم اسرائیل علیه عمر و طلیب نشان می‌دهد که نژادپرستی و دموکراسی نمی‌توانند کنار هم قرار گیرند.

رژیم صهیونیستی پنجشنبه مانع ورود رشیده طلیب و الهان عمر به اراضی اشغالی و اراضی فلسطین شد و تأکید کرد که سفر این دو عضو کنگره با هدف تقویت تحریم اسرائیل است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: ما بیشتر از سایر دولت‌ها در جهان به آمریکا و کنگره احترام می‌گذاریم. اما قانون اسرائیل ورود کسانی را که به تحریم علیه ما دعوت می‌کنند منع می‌کند.

نتانیاهو گفت: طلیب و عمر دو فعال ارشد در زمینه تدوین قوانینی هستند که به تحریم اسرائیل دعوت می‌کنند. ما دستورکار این دو فعال را دیدیم و فهمیدیم که سفرشان تنها با هدف تقویت تحریم اسرائیل است. به عنوان مثال این دو نماینده مکان سفرشان را فلسطین اعلام کردند نه اسرائیل. آن‌ها از درخواست برای دیدار با مسئولان اسرائیلی یا حتی مخالفان امتناع کردند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید