استاندار اصفهان: دفاع مقدس ملت ساز بودبه گزارش ایرنا، ‘ رسول زرگرپور ‘ روز جمعه در رژه نیروهای مسلح که در مقابل گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، گفت: ۳۱ شهریور ماه هر ساله یادآور حماسه ایستادگی ملت ایران در برابر بیگانگانی است که گمان می کردند با تضعیف حاکمیت و نیروهای مسلح می توانند بخشی از سرزمین ایران اسلامی را جدا کنند.
وی ادامه داد: اگر چه در ابتدای سال های دفاع مقدس مردم و کشور ما با مشکلات بسیاری مواجه بود ولی در چنین اوضاعی ملت ایران با تاسی به مکتب استکبار ستیزی سید الشهدا (ع) در عرصه کارزار از هر زمان زنده تر شد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه دفاع مقدس هشت ساله ما برای همه درس آموزنده دارد، گفت: تحمیل جنگ به ملت ایران نه تنها آنها را نترساند بلکه سرزنده تر کرد.
وی تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب عامل مهمی که باعث انسجام، یکپارچگی و مقاومت مردم شد، دفاع مقدس بود زیرا در این دوران تمامی اقوام، طوائف، مذاهب و ادیان به صورت صف واحدی در برابر دشمن قرار گرفتند.
زرگرپور ادامه داد: امروز ایران اسلامی به برکت دفاع مقدس به عنوان مظهر ایستادگی و دشمن ستیزی در جهان شناخته می شود.
وی اظهار کرد: نیروهای مسلح ایران اسلامی در دفاع مقدس مظلومانه جنگیدند و در برخی مواقع حتی سلاح خود را نیز از دشمن به غنیمت می گرفتند.
استاندار اصفهان گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار بسیج و نیروی انتظامی در دوران دفاع مقدس حماسه ای عظیم بر محور ایمان خلق کردند که شهدایی چون خرازی، باکری، همت، صیاد شیرازی، ستاری، کشوری وامثال آن الگوهایی از این حماسه بودند.
وی افزود: امروز نیز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سایه هدایت های رهبر مومن، شجاع، مدیر، مدبر، با درایت و مقاوم، مکتبی دفاعی خلق کرده اند که به حق مکتب دفاعی مقدسی است زیرا در چنین مکتبی هدف دفاع از دین، شرف، ناموس، خاک و سرزمین است.
زرگرپور ادامه داد: ملت ایران در سایه ایمان و وحدت خود در هشت سال دفاع مقدس برابر تجهیزات شرقی و غربی ایستاد.
وی خاطر نشان کرد: ملتی که در درون انسجام و وحدت دارد، ملتی که پشتوانه ای قوی چون نیروهای مسلح خلاق و مومن دارد، ملتی که رهبر با درایت و حکیم دارد و ملتی که دولتی برآمده از رای ملت دارد می تواند حرف خود را در هرکجای جهان بر کرسی بشناند.
۳۱ شهریور، اولین روز از هفته دفاع مقدس، سالروز حمله رژیم بعث عراق در سال ۱۳۵۹ به مرزهای جمهوری اسلامی ایران و آغاز جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ملت ایران است.
هر ساله برنامه های متعددی از جمله رژه نیروهای مسلح توسط مردم و نیروهای مسلح در هفته دفاع مقدس در شهرهای مختلف کشور به اجرا در می آید.
پ /۷۱۳۴/ ۲۰۹۳ ** خبرنگار: محمد کامران ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید