اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت راه های روستایی چالدرانکریم حسین زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار برای آسفالت ۷۵ کیلومتر از راه های روستایی چالدران هزینه می شود.
وی اظهار کرد: از ۴۴۶ کیلومتر راه روستایی موجود در چالدران تنها ۹۶ کیلومتر آسفالت شده که با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید برای رفع محرومیت از چهره مناطق محروم آسفالت ۷۵ کیلومتر در اولویت برنامه های سال جاری است و امیدواریم جهش قابل توجهی را در این خصوص شاهد باشیم.
وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید دولتی خدمتگزار و عملگراست و تمامی توان دولتمردان در جهت رفع محرومیت از چهره استان ها به کار گرفته شده است.
فرماندار چالدران گفت: با توجه به پایین بودن شاخص بهره مندی راه های روستایی شهرستان از آسفالت در سطح کشور و استان در کمیته برنامه ریزی آذربایجان غربی بهسازی و آسفالت ۳۵ کیلومتر راه روستایی تصویب شده است.
حسین زاده افزود: علاوه بر این میزان در سفر معاون توسعه مناطق محروم روستائی کشور و معاون برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی به چالدران در راستای نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به محرومیت زدایی از روستاها، آسفالت و بهسازی ۴۰ کیلومتر راه روستایی نیز تصویب شد که درمجموع امسال ۷۵ کیلومترآسفالت می شود.
به گزارش ایرنا، چالدران بیش از ۱۱۰ روستا دارد.
این شهرستان با دارا بودن ۱۵۰ کیلومتر مرز مشترک با ترکیه و ظرفیت های بی بدیل در زمینه های گردشگری، اقتصادی و تاریخی همچنان در رده ای آخر جدول شاخصه های توسعه در آذربایجان غربی قرار دارد و در زمان حاضر و بر اساس ادعای برخی از مسئولان از محروم ترین شهرهای کشور به شمار می رود.
این شهرستان دارای چندین هزار هکتار مرتع و زمین های کشاورزی حاصلخیز است اما به علت نبود آب کافی و امکانات زیرساختی، سرمایه گذاران تاکنون برای سرمایه گذاری در این شهرستان رغبتی نداشته اند؛ چالدران معبری برای ورود و خروج مسافر و کالا نیز در مرز ترکیه ندارد.
۸۱۳۷/۲۰۹۳ ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید