احداث سد آبسرده بروجرد چالش های آینده آب شرب شهرستان را برطرف می کندبه گزارش خبرنگارایرنا هوشنگ بازوند بامداد روزجمعه دربازدید شبانه ازطرح احداث سد آبسرده بروجرد اظهارکرد: سد آبسرده بروجرد یک طرح زیر بنایی برای توسعه و پیشرفت این شهرستان محسوب می شود.
وی هدف بازدید از شیفت شب طرح آبسرده بروجرد را ایجاد انگیزه برای مشاور وپیمانکارعنوان کرد و افزود: سد آبسرده درحوزه کشاورزی و گردشگری نیز تاثیربه سزایی خواهد داشت و ظرفیت وپتانسیل خوبی برای این حوزه ایجاد می کند.
استاندار لرستان بیان کرد: طرح احداث سد آبسرده به عنوان یکی از اولویت های مهم استان و بروجرد باید مورد توجه ۲نماینده شهرستان قرار بگیرد.
بازوند اضافه کرد: پیمانکارمشخص شده سابقه خوبی درحوزه سد سازی دارد و این موضوع می تواند به پیشرفت طرح احداث سد آبسرده بروجرد کمک کند.
وی ادامه داد: فرمانداری بروجرد باید به صورت ویژه مشکل تملک اراضی سد آبسرده بروجرد را حل کند تا مشکلات تکرار شده در سد های دیگر استان را در بروجرد نداشته باشیم.
استاندارلرستان با اشاره به اینکه سد آبسرده از طرح های مهم عمرانی لرستان است گفت: سد بختیاری و آزاد راه خرم آباد – کرمانشاه از دیگر طرح های دارای اولویت سال جاری هستند.
بازوند افزود: عملیات اجرایی بیمارستان آیت الله بروجردی پایان یافته و تجهیزات آن نیزدر حال نصب است که این مهم نیزبه زودی به اتمام می رسد.
وی بیان کرد: بیمارستان آیت الله بروجردی درهفته دولت توسط وزیربهداشت افتتاح خواهد شد.
استاندار لرستان اظهارکرد: پیگیرایجاد منطقه ویژه اقتصادی بروجرد نیزهستیم زیرا احداث این مهم باعث اشتغال و رونق اقتصادی استان و بروجرد می شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: سد آبسرده بروجرد از نوع خاکی تک قوسی با هسته رسی و طول تاج ۴۵۷ متراست.
رضا میرزایی افزود: حجم مخزن این سد ۶۰/۸میلیون مترمکعب است.
به گفته وی هدف ازاحداث این سد کنترل جریان های سطحی در محدوده طرح و ذخیره آب جهت توسعه آبیاری اراضی پایین دست به وسعت هشت هزار و ۴۰۰ هکتار و تولید انرژی برق آبی به میزان ۶ مگاوات است.
به گزارش خبرنگار ایرنا استاندارلرستان به همراه فرماندار بروجرد و برخی از مسئولان استانی وشهرستانی بامداد امروز جمعه ازطرح سد آبسرده بروجرد بازدید کردند.
سد مخزنی آبسرده دراستان لرستان ودر ۱۶ کیلومتری شهرستان بروجرد درمحورارتباطی بیرانشهربه بروجرد در حال احداث است.
عملیات احداث این سد سال۸۸ آغاز شده وتاکنون نیزحدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
۷۱۹۰/۷۲۷۳ خبرنگار: علیرضا سلیمانی روزبهانی** انتشاردهنده: مقداد بهاروند احمدیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید