احتمال رانش زمین در یکی از روستاهای ایذه/ لزوم انتقال فوری ساکنان به محل های امنبه گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان، کیامرث حاجی زاده شنبه در جلسه بررسی احتمال رانش زمین در روستای ‘میراحمد’ بخش دهدز در شهرستان ایذه، با انتقاد از عدم همکاری برخی دستگاه های ذیربط در رفع مشکلات استان، بر پیگیری فوری این حادثه تاکید کرد.
وی با اشاره به احتمال رانش زمین در این روستا، اظهار کرد: سازمان های مربوطه باید برای پرداخت هزینه تخلیه فوری منازل و اسکان در محل های ایمن، اقدام کنند.
حاجی زاده تاکید کرد: البته این موضوع باید در ابتدا کارشناسی و طرح آن آماده شود که متولی اصلی آن بنیاد مسکن، امور روستایی استانداری، فرمانداری و بخشداری و سازمان آب و برق خوزستان است.
وی گفت: این روستا ۱۳۸ خانوار و بیش از ۶۰۰ نفر جمعیت دارد.
حاجی زاده اضافه کرد: برای جلوگیری از وقوع حوادث باید همیشه به فکر پیش بینی و پیشگیری باشیم و از رسیدن به شرایط بحران و مقابله و جبران آن دوری کنیم چرا که در اینصورت باید هزینه های گزافی صرف بازسازی و احیای روستاها شود.
وی همچنین با اشاره به مصوبات این نشست گفت: نمایندگانی از سازمان آب و برق، فرمانداری و زمین شناسی ظرف مدت یک هفته از روستای میراحمد بازدید کنند.
علی اژدری مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه جنوب باختری مرکز اهواز نیز در ادامه این جلسه با اشاره به مکان های حادثه خیز در روستای میراحمد گفت: بهترین راه حل در حال حاضر جابجایی ساکنان روستا به محلی امن است.
بخش دهدز در شهرستان ایذه در شرق خوزستان قرار دارد.
۷۱۵۱/۶۰۶۴
خبرنگار: نادره وائلی زاده** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید