اجرای منویات رهبری دربحث اقتصاد مقاومتی اولویت نهادهایی اجرایی سمنان استمحمود قنبری روز چهاشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : سالانه بیش از ۹۰۰ هزار شغل براساس برنامه ششم‌ توسعه باید در کشور ایجاد شود و این امر با وحدت و همدلی مسوولان دستگاه های اجرایی میسر است.
وی یادآور شد : در چهار سال گذشته دولت یازدهم برای کاهش نرخ بیکاری در سمنان قدم های بسیار ارزشمندی برداشته و آمار نرخ بیکاری در استان از ۱۲ درصد در سال ۹۲ اکنون به کمتر از ۸٫۵ درصد رسیده است.
وی ادامه داد : از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم تنها در ۱۰ هزار هکتار عرصه های کشاورزی استان سمنان سامانه های نوین آبیاری تجهیز شد ولی با درایت مسوولان دستگاه های مربوط استان در چهار سال گذشته بیش از ۱۵ هزار هکتار دیگر از این عرصه های کشاورزی به سامانه آبیاری مجهز شده است.
قنبری تصریح کرد : افزایش اشتغال و رونق کسب وکار در سمنان باید بدون توجه به تفکر حزبی و جناحی دنبال شود و با این رویکرد می توان برای افزایش اشتغال قدم برداشت.
وی اضافه کرد : در سال گذشته بیش از ۴۰۴ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحدهای نیمه فعال استان پرداخت شد که این امر برای بیش از چهار هزار نفر اشتغالزایی کرده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان تصریح کرد : اقتصاد استان برای شکوفایی نیازمند توجه به زیرساخت های صنعتی است و دولت دوازدهم به این امر توجه ویژه ای دارد.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۶ هزار و ۵۷۵ میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و ۸۰۰ واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم ۳۸ درصدی در اشتغال این استان دارد، سال ۹۵ از استان سمنان بیش از ۳۲۳ هزار تن کالا با ارزآوری ۱۴۳ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۸۱۶ دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال ۹۴ حدود ۱۷ درصد افزایش داشت.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید