اجرای فاز نخست نوسازی خودروهای فرسوده باری/۲۱ هزار خودرو نوسازی می شودمحسن مسلم خانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فاز اول نوسازی ناوگان حمل و نقل بارشهری به همت دولت تدبیر و امید و با هدف کاهش آلودگی هوای شهرهای کشور آغاز شده است.
وی اظهار کرد: در این طرح برای نوسازی ۱۹ هزار خودروی سبک باری و ۲ هزار خودروی نیمه سنگین و سنگین، تسهیلاتی با نرخ سود ۸ درصد و دوره بازپرداخت ۳۶ تا ۶۰ ماهه به متقاضیان(کلانشهرها) واگذار می شود.
مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور ادامه داد: در کلانشهرهای کشور متقاضیان نوسازی خودرو باری می توانند برای خودروهای سبک وام ۲۰ میلیون تومانی با کارمزد ۸ درصد با بازپرداخت ۳۶ تا ۴۸ ماهه و برای خودروهای نیمه سنگین و سنگین تا سقف ۲۲۰ میلیون تومان وام با نرخ سود ۸ درصدی و بازپرداخت ۶۰ ماهه دریافت کنند.
وی خاطرنشان کرد: در سایر شهرها نیز تسهیلات بانکی با کارمزد ۱۸ درصدی و با اقساط ۴۸ تا ۶۰ ماهه به متقاضیان پرداخت می شود.
به گفته مسلم خانی، متقاضیان می توانند برای ثبت نام این طرح و بهره مندی از تسهیلات به سامانه نوسازی حمل و نقل بار شهری (www.taxiholding.ir) مراجعه و ثبت نام کنند.
وی تاکید کرد: با هماهنگی بین بانک ها و شرکت های خودرویی مقرر شد تمامی مراحل تکمیل پرونده تا تحویل خودرو در دوره یک ماهه انجام شود.
مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور یادآور شد: با توجه به اینکه هنوز اتحادیه خودروهای باری در کشور شکل نگرفته، نوسازی خودروهای باری کشور از سوی وزارت کشور به این اتحادیه واگذار شده است.
مسلم خانی با بیان اینکه یک دستگاه خودروی وانت فرسوده ۵ برابر یک خودروی نوساز آلاینده تولید می کند تاکید کرد: طرح نوسازی خودروهای باری برای کاهش آلودگی هوا مورد تاکید دولت است و دولت برای رفاه و استقبال متقاضیان وام های بانکی ویژه ای را درنظر گرفته است.
به گفته وی متقاضیان برای دریافت تسهیلات خودروهای باری سبک از یک ضامن معتبر می توانند استفاده کنند و برای دریافت وام بالای ۱۰۰ میلیون تومان برابر ضوابط و قوانین بانک مرکزی وام دریافت خواهند کرد.

* واگذاری ۳۵۰ دستگاه اتوبوس مسافربری به شهرهای کشور
مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور همچنین از واگذاری ۳۵۰ دستگاه اتوبوس مسافربری داخل شهری به شهرداری های سراسر کشور خبر داد و گفت: از محل اعتبارات سال ۹۵ حدود ۳۵۰ دستگاه اتوبوس توسط وزارت کشور به شهرداری های سراسر کشور واگذار شده است.
به گفته وی، تا پایان سال جاری ۲ هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان مسافربری داخل شهری کشور افزوده می شود.
خبرنگار: سید جواد آل داود – انتشار دهنده: محسن فتاحی
تهرام/۷۲۴۳**۱۶۲۵انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید