اتمام پروژه جاده مشگین‌ شهر ، اردبیل مطالبه اصلی مردم منطقه استبه گزارش ایرنا ، ولی ملکی عصر پنجشنبه در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه چهار بانده کردن جاده مشگین ‌شهر ، اردبیل با اشاره به این که متاسفانه در این جاده حوادث رانندگی زیادی رخ می دهد افزود: این جاده نیازمند ساماندهی اساسی است و نیاز است هر چه زودتر این پروژه به اتمام برسد.
وی اظهار کرد: با چهار بانده کردن جاده مشگین ‌شهر ، اردبیل شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای و حضور گردشگران داخلی و خارجی خواهیم بود و امنیت جاده نیز به طور همه‌جانبه در این جاده فراهم می‌شود.
ملکی تشریح کرد: انتظار می رود وزارت راه و شهرسازی بتواند در سریع ‌ترین زمان ممکن پروژه مشگین‌ شهر ، اردبیل را به اتمام برساند تا دغدغه و مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد هر چه سریع‌ تر برطرف شود.
او گفت: شهرستان مشگین‌ شهر ظرفیت زیادی در بخش گردشگری دارد و هر سال میزبان خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است که باید زیرساخت ‌های مناسب از جمله جاده و راه به طور استاندارد در این شهرستان فراهم شود.
جاده های مشگین شهر – اردبیل و پارس آباد – اردبیل در شمال استان اردبیل از جاده های پرتردد استان اردبیل هستند.
بر اساس آمار سالانه جان باختگان حوادث جاده ای در مشگین شهر بیشتر از تلفات سقوط یک فروند هواپیمای فوکر یا توپولوف است.
بر اساس اعلام فرماندهی پلیس راه استان اردبیل ، بیش از ۶۰ درصد از تلفات فوتی تصادفات رانندگی این استان مربوط به راههای ارتباطی شهرستان مشگین شهر است و با احتساب آمار تلفات استانی در این زمینه می توان درستی این ادعا را اثبات کرد.
شهرستان مشگین شهر در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل قرار دارد.
خبرنگار: جواد دهقانی ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
۷۱۱۷/۶۰۱۸انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید