آمریکا با برنامه‌های دینی گوشی‌های همراه از مسلمانان جهان جاسوسی می‌کند

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این شورا که بزرگترین سازمان حامی حقوق مدنی و اسلامی در آمریکا است، انجام تحقیقی در کنگره درباره زیر نظر گرفتن احتمالی و غیرقابل توجیه مسلمانان آمریکایی را خواستار شد و به جامعه مسلمانان درباره استفاده از این برنامه‌ها هشدار داد.

نهاد عوض، مدیر اجرایی این شورا اظهار کرد: این سازمان از کنگره می‌خواهد تحقیق جامعی را درباره استفاده دولت آمریکا از داده‌های شخصی اقلیت مسلمان این کشور و خارج آن انجام دهد و همچنین می‌خواهد این تحقیق شامل بررسی این مساله باشد که آیا از این اطلاعات برای جاسوسی غیرقانونی از آمریکایی‌های مسلمان استفاده شده است یا نه.

عوض در ادامه مسلمانان آمریکا را به استفاده نکردن از این برنامه‌ها تشویق کرد.

ادوارد احمد میچل، معاون مدیر این شورا نیز تاکید کرد: بسیاری از مسلمانان آمریکایی سال‌ها از جاسوسی، کلاه‌برداری و انواع دیگر تبعیض دولتی در رنج هستند، همچنین تعداد بسیار زیادی از مسلمانان غیرنظامی در خارج از آمریکا در حملات پهپادهای این کشور و نیز دیگر عملیات‌های نظامی فاجعه‌بار کشته می‌شوند.

این عملیات جاسوسی در حالی فاش شد که پیش از این فرماندهی عملیات ویژه آمریکا-مسؤول مبارزه با تروریسم و آشوب و شناسایی ویژه اعلام کرد که می‌تواند برای ” کمک به عملیات نیروهای ویژه در خارج از این کشور” اطلاعات مربوط به رفت‌وآمدهای مسلمان‌ها را با استفاده از برنامه‌های مذهبی گوشی‌های همراه به دست آورد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید