آزادی ۴۳ زندانی جرائم غیرعمد در کهگیلویه و بویراحمدبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامرضا مزارعی روز یکشنبه در آیین آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: میزان کمک پرداختی برای آزادی این تعداد زندانی هفت میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی افزود: افزون بر ۴۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد نیز منتظر دریافت کمک برای آزاد شدن و بازگشت به آغوش خانواده هستند.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۳۳۰ نفر از این تعداد دارای چک بلامحل بوده و دلیل زندانی بودن مابقی نیز شامل مهریه، نفقه و تصادفات رانندگی است.
حجت الاسلام مزارعی عنوان کرد: سال گذشته ۱۲۳ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد کهگیلویه و بویراحمد شامل ۱۱۲ مرد و ۱۱ زن با کمک ۴۱۰ میلیارد ریالی افراد نیکوکار، مؤسسه‌های خیریه و ستاد دیه استان آزاد شدند.
وی ابراز داشت: یکی از فرهنگ‌ها و تفکرات نادرست رایج بین مردم کهگیلویه و بویراحمد آن است که معتقدند هیچ مجازاتی نمی‌تواند جایگزین حبس شود و برخی از شاکیان نیز بجز حبس چیز دیگری را مجازات نمی‌دانند.
حجت الاسلام مزارعی گفت: این موضوع از چالش‌های مهم فراروی دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد برای جایگزینی دیگر مجازات‌ها به جای حبس است.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: زندانیان جرائم غیرعمد «بدهکاران غیر بزهکار» هستند که به دلیل مشکلات مالی مدتی از خانواده خود دور شده‌اند.
اسماعیل جمیاری اظهار داشت: در صورت طولانی شدن مدت زمان حبس زندانیان جرائم غیرعمد انبوهی از کینه‌ و عقده‌های روحی و روانی در اعضای خانواده‌ آنان ایجاد می‌شود.
وی افزود: کمک به زندانیان جرائم غیرعمد علاوه بر بیان حس نوع ‌دوستی و سخاوتمندی سبب کاهش بروز انواع آسیب‌های اجتماعی بین برخی اعضای خانواده این افراد نیز خواهد شد.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مهم‌ترین منابع کمک به زندانیان جرائم غیرعمد این استان شامل کمک‌های افراد نیکوکار، شرکت‌های بیمه‌ای، منابع ستاد دیه، گذشت طلبکاران، بانک‌های عامل و نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) است.
جمیاری خواستار سهیم شدن بیش از پیش افراد نیکوکار و دارای تمکن مالی کهگیلویه و بویراحمد و اطلاع رسانی گسترده‌تر رسانه‌های استان برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شد.
چهار خبرنگار خبرگزاری‌های ایرنا، ایسنا، ایلنا و صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در این آیین به عنوان نیکوکار رسانه‌ای و به دلیل همکاری و تعامل لازم برای کمک به آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد استان با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده مورد تجلیل قرار گرفتند.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
۷۵۳۵/۶۱۱۰انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید